Foglalkozások

Úszás

Saját fűtött kültéri tanmedencében májustól-szeptemberig szakképzett úszóoktató segítségével úszásoktatás heti 2 alkalommal

Kiskukta

Minden héten közösen a gyermekekkel sütemények, zöldség-gyümölcssaláták készítése

Sószoba

Himalája sós levegőben foglalkozások és szabadjátékok


Iskolaelőkészítő foglalkozások

Hetente két alkalommal magyar nyelvű iskolafelkészítő foglalkozás a zökkenőmentes iskolai élethez

Apró-talpak

Minden napos alapozó torna


Fakultatív foglalkozások

Balett és művészi torna

Az órákon nagy hangsúlyt fektetünk a balett és gimnasztika/torna alapok elsajátítására, a játékos tanulásra, a helyes testtartást, valamint az alapokat zenés, meseszerű gyakorlatok segítségével tanulják meg a gyerekek. Az órákon minden gyakorlatot zenére végzünk, különböző ritmusérzék fejlesztő kombinációk és koordinációs feladatok segítségével fejlesztjük a gyermekek mozgáskultúráját.

Gyermekjóga

A gyermekjóga sok játékkal, mesével és utánzással vonja be a gyerekeket a gyakorlatokba.

A jóga által megmutatunk a gyerekeknek egy olyan öngondoskodó eszköztárat, ami segít kezelni a stresszt és feszültséget, megmutatja nekik hogyan kezeljék rugalmasan a problémákat, hogyan reagáljanak a kihívásokra, megtanítja őket feltölteni az energiaszintjüket, tudatosan a jelenben lenni, és ami a legfontosabb, hogyan váljanak a lehető legjobban önmagukká.

Testi szinten a gyermekjóga segít:

- javítja a mozgáskoordinációt és egyensúly érzéket

- fejleszti a testtudatot

- segít a helyes testtartás kialakításában

- kompenzálja a sok ülés káros hatásait

- javítja az idegrendszeri éretlenséget

- fejleszti a koncentrációs készséget

- komplexen fejleszti az idegrendszert

Lelki és személyiség szinten:

- segít az érzelmek megélésében, kezelésében, irányításában, kifejezésében

- támogatja az önismeretet, növeli az önbizalmat, erősíti a kitartást

- segíti az egészséges testkép, testtudat kialakulását

- oldja a szorongást, feszültséget

- tudatosítja a test és a lélek szoros kapcsolatát

- táplálja a mentális egészséget, kiegyensúlyozottságot eredményez

 

Néptánc

A gyermekek nagyon szeretik a zenés, vidám és játékos foglalkozásokat, amiken keresztül megismerkednek a hagyományainkkal. Felkeltjük érdeklődéseiket a népi kultúra és a magyar néptánc iránt. A gyerekek imádják a népi fogócskázó, ölelgető, kapuzó és párválasztó játékokat.

A néptánc foglalkozás alkalmával játékosan és szinte észrevétlenül fejlesztjük képességeiket több területen is:

  • fizikai állóképesség
  • egyensúly és ritmusérzék
  • hallás
  • térérzék
  • mozgásmemória
  • koncentráció és figyelem
  • társaikhoz való alkalmazkodás, közösségi érzés

A játékokat és táncokat oktatónk 20 éves aktív néptáncos múltjából, népzenei cd.-kből, játékeszközökből és szakmai könyvekből meríti.

A néptánc foglalkozás alkalmával mindig nagyon jól érzik magukat és felszabadultan, vidáman mozoghatnak, játszhatnak és táncolhatnak társaikkal.

 

Ovi foci és labdás ügyesség fejlesztés

A foglalkozások célja mindamellett, hogy megszerettessük a mozgást és a sportot a gyerekekkel, a mozgáskoordináció fejlesztése, a motoros képességek, valamint a labdás ügyesség fejlesztése.

Modern tánc előkészítő

Táncos foglalkozásunk segít megtanítani a gyermeket arra, hogyan figyeljen a testére, fejlesztő hatással van a koordinációs képességre, valamint elősegíti a helyes testtartást. Kiemelkedően fejlődik a mozgáskoordináció, az ügyesség, az állóképesség, finom motorika, egyensúly-, tér- és helyzetérzékelés, a memória és a szellemi teljesítőképesség is dinamikusan fejlődik a tánc által.

Az órák célja az izomzat erősítése, a hajlékonyság fokozása és a ritmusérzék fejlesztése mellett, hogy a gyerekek a különböző tánc stílusokat és alaplépéseket csapatban, jó közösségben, játékosan sajátítsák el, így is fejlesztve az együttműködési készséget.


Zeneovi

A Zeneovin a gyerekek játékos módon ismerkedhetnek meg a zenei nyelv muzikális környezetbe burkolt alapjaival. Sok éneket, mondókát és játékot sajátítanak el, minden mondóka és dal, mozgáshoz kötött, ezáltal a mozgáskoordináció is javul.